Meniu Uždaryti

2022-10-04. JOGOS IR AJURVEDOS MOKYTOJOS VLADOS BUTKIENĖS SEMINARAS – PRAKTIKUMAS „LAIKYSENOS IR KVĖPAVIMO ĮTAKĄ ŽMOGAUS FIZINEI, MENTALINEI, EMOCINEI SVEIKATAI“

Jau Vedose rašoma, kad žmoguje viskas yra harmoninga, vientisa, tarpusavyje susiję. Ko labiausiai reikia, kad galėtume kokybiškai ir laimingai gyventi? Ogi geros fizinės, mentalinės ir emocinės sveikatos. Kas padeda tai sukurti, palaikyti? Pasirodo, tam didelės įtakos turi mūsų laikysena, kvėpavimas.

Dažniausiai pasitaikantys vyresniame amžiuje sveikatos sutrikimai- kraujotakos, širdies. Gal keista, bet kad širdis gerai veiktų, reikia nuolat stiprinti blauzdų raumenis. Tam gali padėti tempimo, kiti fiziniai pratimai, joga, vaikščiojimas. Vėlgi, nereikia persistengti, veikla turi teikti malonumą. Svarbu laikyti kūną tiesiai, nesikūprinti, avėti patogią avalynę.

Kad išvengtume įvairių ligų, nelaimingų atsitikimų, svarbu lavinti mūsų sensoriką-  jusles.

O jų yra 6- rega, klausa, lytėjimas (padės pratimai su plaštaka), skonio receptoriai, uoslė, subtilus pojūtis (padės meditacija, atsipalaidavimas).

Labai svarbu taisyklingas kvėpavimas. Jis turi būti gilus, pilna krūtine. Oro sulaikymas ir iškvėpimas – dvigubai ilgesni, nei įkvėpimas. Tam, kad padėtume sau įveikti įvairius kūno negalavimus, kad būtume sveiki, kvėpuojant turime mintimis nukreipti gyvybinės energijos srautus ten, kur jos labiausiai reikia, kur negalavimas yra. Labai padeda iškvėpimas su garsu. Skirtingų garsų vibracijos veikia skirtingas mūsų organizmo sistemas.

Atsipalaiduoti, įveikti stresą, netgi lengviau užmigti padės meditacija, teigiamos mintys, taisyklingas kvėpavimas. Sustiprės mūsų juslės. Tuo padėsime dėmesio koncentracijai. Kuo labiau būsime atidūs, susikoncentravę, tuo labiau išvengsime nelaimingų atsitikimų, traumų.

Fizinė, mentalinė ir emocinė sveikata – tarpusavyje susiję, ir ji didžiąja dalimi priklauso nuo mūsų pačių.

Dėkojame jogos ir ajurvedos mokytojai Vladai Butkienei už nuoširdų bendravimą, žinias, už kvėpavimo mankštas, malonius pojūčius, atsipalaidavimą meditacijos metu.

Gražina Jedemskienė, rektorė