Meniu Uždaryti

NEAKIVAIZDINĖ PAŽINTIS SU TOLIMAISIAIS KRAŠTAIS IR JŲ KULTŪRA

2022-11-08 d. Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto studentai klausė paskaitą tema: “Tolimieji kraštai ir jų kultūra”. Įspūdžiais iš kelionių po Maroką, Sokotros salą Jemene ir Iraną dalinosi universiteto klausytojos Irena Putnienė ir Aušra Pikelienė.

Marokas – ryškiaspalvė vakarų karalystė. Žavi ne tik senoji, daugelyje Maroko miestų atrandama kultūra ir dvasia, bet ir nuostabūs miestai, išlaikę tą dvasią.

Marokas dažnai vadinamas viena egzotiškiausių šalių visoje Afrikoje. Ir tikrai ne veltui – užburianti dykumų magija, kraštovaizdis praturtintas kalnais ir oazėmis, ryškūs miestai, kvapnioji virtuvė, galvą apsukantys turgūs.

Iranas (anksčiau žinoma kaip Persija) – valstybė Artimuose Rytuose. Romantiškiausi senosios kultūros miestai, garsėjantys savo poetais ir mistikais, rytietiškais sodais, Rytų pasaulio skoniais ir kvapais, puikiausiais persiškais kilimais. Jazdas – paslaptingas miestas, įsikūręs oazėje  tarp dviejų didžiulių Irano dykumų, garsėjantis Zoroastristų Ugnies šventove ir tylos bokštais.

Sokotros sala. Ji priklauso Jemenui. Visai neseniai atvėrusi duris turistams žavi savo kalnais, kelių kilometrų gylio urvais, balto smėlio paplūdimiais, daugybe endeminių augalų. Jie auga tik šioje saloje, niekur kitur pasaulyje. Drakono kraujo medžiai, dykumų rožės, vietinių vadinamos butelių medžiais. Keliauji po Sokotrą ir jautiesi, kaip kitoje planetoje.

Irena Putnienė, Senojo Kėdainių TAU klausytoja